Култура

Принц најден мртов во неговото студио

Принц Роџер Нелсон (Prince Rogers Nelson) познат како Принц ( Prince) е пронајден мртов во неговото студио на неговиот имот во Минесота.

prince-

 

Веста ја потврди неговиот публицист  по кратко време откако беше најдено телото музичарот.

„Со длабока тага потврдувам дека легендарниот музичар, поп-иконата ,,, почина ова утро на неговиот имот на 57 годишна возраст. Засега нема детали за причината на неговата смрт, соопшти публицистот на починатиот музичар,  Yvette Noel-Schure.

Телото на славниот музичар и актер бил пронајден наутро во четвртокот на неговиот имот Paisley Park во Минесота.

Овој месец уметникот го откажа концертот во Грузија но го одржа следниот ден докажувајќи дека е се во ред со неговото здравје. Неговиот приватен авион бил принуден да слета во Илиноис, поради здравствени проблеми на уметникот, а неговите претставници ова го препишаа дека се работи за грип.

Tagged with:

Слични статии