Култура

Почина познатата кантавторка Јадранка Стојаковиќ

Познатата кантавторка, Јадранка Стојаковиќ, починала вчера во Бања Лука, после долгата борба со болеста. Оваа пејачка се прослави во поранешната Титова Југославија а нејзини најпознати хитови се „Што те нема“, Све смо могли ми“, „Има нека тајна веза“.  Некогашната југословенска ѕвезда живееше во Јапан се до 1987 година, кога се врати во нејзината земја.

Tagged with:

Автор:

Слични статии