Култура

Секс бомба којашто ќе го разбуди вашето либидо

Постојат повеќе рецепти кои делуваат на потенцијата и ја будат сексуалната фантазија. Овде ви пренесуваме еден рецепт од природни моќни афродизијаци.

  • 1/2 чаша ананас
  • 1/3 чаша индиски ореви
  • 1 лажичка кокосово масло
  • ¼ лажичка рендан корен од ѓумбир
  • ½ смрзната банана
  • 1 чаша вода
  • рендано црно чоколадо

Сите состојки, освен чоколадото, ставете ги во блендер и испасирајте. На самиот крај, пред сервирање наросете малку од ренданото чоколадо.

Слични статии

Напишете коментар

Вашата е-пошта адреса нема да биде прикажана во коментарите. Задолжителните полиња се означени со *