Култура

Вегански палачинки без глутен (рецепт и видео)

Веганските палачинки без глутен се здрава алтернатива на класичните палачинки со минимум маснотија и холестерол.

Рецепт:

  • 1 банана
  • 1 супена лажица авокадо,
  • 1/2 чајна лажичка сол
  • 150 мл. бадемово млеко
  • 100 грама брашно од наут
  • кокосово масло за подмачкување на плехот

 

Автор:

Слични статии

Напишете коментар

Вашата е-пошта адреса нема да биде прикажана во коментарите. Задолжителните полиња се означени со *