Култура

Ѕвездата на „Беверли Хилс“ Лук Пери почина на 52 години

Актерот Лук Пери,  познат по улогите во “Беверли Хилс 90210” и “Ривердејл”, почина денеска на 52 години од мозочен удар во во Медицинскиот центар во Калифорнија.  Пери бил однесен во болница во среда, на 27 февруари, откако доживеал мозочен удар во неговиот дом во соседството Шерман Окс во Лос Анџелес. На Лука Пери во 2015 година му бил дијагностициран рак на дебелото црево.

 

Автор:

Слични статии

Напишете коментар

Вашата е-пошта адреса нема да биде прикажана во коментарите. Задолжителните полиња се означени со *