Култура

Утре стартува Beach Film Festival во Охрид

Утре почнува четвртиот по ред Фестивал на нов европски филм – Beach Film Festival, во Охрид, кој ќе трае до 25 јули. Филмските вљубеници ќе може да ги гледаат проекциите на плажата Горица 3, на бродот Армада и во Музејско-културниот центар Лапидариум. Како што информираат организаторите влезот е бесплатен, ама ќе важи правилото прв дојден-прв услужен. На репертоарот се филмови кои патуваат директно од филмските фестивали во Кан, Венеција, Санденс, Берлинале.

Автор:

Слични статии